Úvodní stránka : Protektory, zimní pneu, levné pneu TipTyre.cz

.
Šířka
Profil
Druh
Tiptyre.cz - Internetový obchod s pneu, kvalitní pneumatiky, zahraniční protektory
>Hrozí nedostatek zimních pneumatik?

Hrozí nedostatek zimních pneumatik? 07.10.2011

Prvního srpna vstoupila v platnost novela č.133/2011 Sb., mimo jiné upravující i povinné použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března, v případě, že se na vozovce bude nacházet souvislá vrstva sněhu, led, námraza, nebo když se vzhledem k povětrnostním podmínkám bude předpokládat, že mohou nastat ztížené podmínky. V případě použití letních pneumatik za vyjmenovaných podmínek, zaplatí řidič pokutu do dvou tisíc korun a ztratí jeden trestný bod.
Souběhem několika faktorů, jako je již zmíněná novela, ale především růst poptávky po pneumatikách ve světě a z toho plynoucí nedostatečná nabídka přírodního kaučuku, redukce výrobních kapacit v období poslední recese a možný nástup další a hlubší, lze s velkou mírou pravděpodobnosti očekávat jistý nedostatek pneumatik. Již nyní pozorujeme zcela zásadní nedostatek tzv. dodávkových pneumatik, téměř ve všech rozměrech. Logickým průvodním jevem takového nedostatku v tržním hospodářství je růst ceny. Obdobný nedostatek a strmý růst cen, jaký se nyní děje u dodávkových pneumatik, se u osobních pneumatik prozatím neočekává, nicméně i v tomto segmentu dochází ke krácení objednávek výrobci a postupný nárůst cen začíná i zde zrychlovat. U ne zcela běžných rozměrů je tento trend již plně nastartován.
Závěrem lze pouze konstatovat, že pokud nedojde k zásadnímu rozkolísání světové ekonomiky a nepředvídatelným geopolitickým otřesům, můžeme v několika nejbližších letech na poli pneumatik očekávat menší možnost výběru a vyšší cenu. Ani největší optimisté pneu branže nepředpokládají, že trh pneumatik se může vrátit před rok 2010, kdy cena a nabídka byla pro spotřebitele tak příznivá.
Pneumatiky ProLine 2

Pneu ProLine 2

Pneu s vynikající ovladatelností, záběrem a brzdným výkonem na mokru i ...

Pneumatiky Eco Comfort

Pneu Eco Comfort

Mimořádný jízdní komfort. Tyto pneumatiky mají snížený valivý odpor, nízká ...